Tarihimiz

Kuruluş

Uludağ Makina işletmesi 1975 yılında Mustafa Uludağ tarafından Tugay Yolu, Maltepe bölgesinde kurulmuştur. İlk zamanlarda torna atölyesi olarak hizmet veren işletme aralarında otomotiv sanayinin bulunduğu bazı büyük firmalara parça işi yapmıştır.
 

İşkence İmalatı

1980'lerin sonundan itibaren Türkiye'de sanayileşmenin artması ve her tür sanayi ürününe yoğun talep marangoz el aletleri ve marangoz işkencelerine ihtiyacı da hat safhaya çıkarmıştır. Bu durumu göz önünde bulunduran Uludağ hızlı bir şekilde işkence imalatına girerek bu ürünü ana imalat ürünü haline getirmiştir. Bugün halen firmamız marangoz işkence imalatına devam etmektedir.
 

Limited Şirkete Dönüşme

İşletme 1995 yılı civarında uzun süre faaliyette bulunacağı Güzelyalı'daki aile binasının altındaki 550 m2'lik alana taşınmıştır. Aynı yıl artan satış hacmi ve ürünlere ve markaya olan ilgi ile şirketleşme kararı alınmıştır. Firma sahipliği ve yönetimi ikinci kuşak Osman ve Ömer Uludağ kardeşlere geçmiştir. 2010 yılında Orhanlı'da halen faaliyet gösterdiğimiz modern fabrika binasına geçilmiştir.